niedziela, 6 grudnia 2020

Gdzie zamówić dobry sernik (i nie tylko) na święta. Edycja 2020

Święta Bożego Narodzenia za pasem. Choć w tym roku będą wyglądać pewnie trochę inaczej niż zazwyczaj, jedno pozostaje pewne: bez dobrego makowca albo sernika i tak się nie obędzie.

Bo jak mówią - ważne, jak się kończy a nie zaczyna. Dlatego nawet gdy barszcz wyjdzie za słony, pierogi się rozlepią a podczas dzielenia opłatkiem ciocia Basia zacznie zadawać niewygodne pytania - udane ciacho uratuje (a przynajmniej powinno) każdą kolację wigilijną. 

Poniżej znajdziecie moje własne, subiektywne polecenia. Wiadomo, Poznań to bez dwóch zdań polska stolica sernika i jako miasto możemy pochwalić się doskonałymi cukierniami czy kawiarniami (więcej przeczytacie o tu). W tym szczególnym dla gastronomii czasie postawiłem jednak na nieco mniej znane pracownie. Być może niektórych z nich jeszcze nie znaliście - a warto, bo wszystkie pieką cuda. Do dzieła! 1. POZNAŃSKA


Rodzinna cukiernia prowadzona przez dwie siostry Poznanianki. Ciasta drożdżowe na maśle i puszysty sernik to specjalność zakładu. 


Czas składania zamówień: do 20 grudnia (na Facebook'u znajdziecie jeszcze kilka opcji ciast na święta)


2. DŻUNGLA CAFE


Łazarskie wypieki spod tego szyldu będą gwarancją, że po kolacji nie ostanie się ani jeden wolny kawałek sernika. Lepiej więc się dobrze zaopatrzyć! 


Zamówienia do 20 grudnia 

3. MASZ BABO BLACEK


Nie tylko serniki, ale też tradycyjny wieniec makowy, staropolski piernik czy orzechowiec na miodzie. Łazarskie Placki robią tym samym piękny ukłon w stronę tradycji, którą być może niektórzy wciąż pamiętają ze świąt, które szykowały nasze babcie i dziadkowie. Zamówienia do 18.12

4. RADOSNA


Zadowolenie wszystkich przy świątecznym stole to nie lada sztuka. Dlatego dziewczyny z Radosnej podjęły się zadania upieczenia domowych ciach w wersji klasycznej i wegańskiej. By nikt nie poczuł się ominięty.


Zamówienia do 18.12. Do 11.12 dodatkowo 5% rabatu


5. WYPIEK


Solidny warsztat z nutką nowoczesności - takie są wypieki spod tego jeżyckiego szyldu. Również z uwzględnieniem wszystkich na diecie roślinnej (i dodatkowo bezglutenowej).Zamówienia do 18.12

6. UNTITLED BROWNIE

Dla tych, którzy przedkładają brownie nad nawet najlepszy sernik - kawiarnia Untitled przygotowała taki oto zestaw. Dobrze będzie wyglądać na świątecznym stole, jeszcze lepiej - pod choinką. Do pakietu można też dobrać kawę. W końcu wszyscy dobrze wiemy, jakim duet tworzy mała czarna z kawałekiem każdego ciacha. 


zamówienia bez limitów czasowych


7. JULIA'S SWEETS


Autorska pracownia cukiernicza w Poznaniu działająca na Piątkowie. Wybór ciast jest szeroki - poza sernikiem Julia przygotowała w swej ofercie staropolski sernik dojrzewający czy bezę Pavlovej. zamówienia do wyczerpania zapasów z odbiorem do 24.12


8. TORCIKOWA MAGIA

Kameralna, autorska pracownia na Wildzie. W ofercie nie tylko klasyczne ciasta, ale też wypieki na trzy gryzy: tartaletki, muffinki czy ptysie. 


Zamówienia do wigilii, odbiór osobisty 24.12 (jest też opcja dowozu)


9. WYPIEKARNIA

Mówią, że Jeżyce to jądro Wszechświata. Odkładając kosmiczne teorie na bok, nie można zaprzeczyć jednemu - wspaniałe wypieki mają tu na każdym kroku. Jeden z przykładów: o tu. 


Zamówienia do 18.12


10. SWEETAND

Kolejna autorska pracownia na Piątkowie, w której ofercie znalazły się takie cuda jak sernik na piernikowym spodzie czy piegusek z makiem i solonym karmelem. Trochę klasyki, trochę fantazji! 


Zamówienia można składać do 15.12 lub wyczerpania zapasów
1 komentarz:

Gdzie zjeść w Poznaniu?

Pierwszy albo drugi raz w Poznaniu? Dla ułatwienia wyboru restauracji przygotowałem poniższe zestawienie. To dziesięć zgoła różny...