wtorek, 16 lutego 2021

Nowe restauracje w Poznaniu - edycja luty 2021

 Od październikowego zamknięcia gastronomii mijają kolejne tygodnie a wraz z nimi - pojawiają się nowe kulinarne adresy w mieście. Co prawda działają jeszcze jedynie na dowóz (poza dwoma wyjątkami), ale oby jeszcze tylko trochę. Poniżej lista ośmiu nowych kierunków, które zdążyłem dotychczas sprawdzić - dlatego mogę polecić z czystym sumieniem. Ósmy lokal z listy to tak bonusowo. Zamawiajmy w miarę naszych możliwości na wynos. Dla nas to sposób na oderwanie się od kulinarnej rutyny a dla knajp - szansa na przetrwanie. Obyśmy już wkrótce mogli zjeść i pogadać na miejscu! 

No to start. Kolejność przypadkowa. 


1. Bao BarPierwszy poznański bar poświęcony chińskim bułeczkom gotowanym na parze. Serwują bao w różnych wariantach - mięsnych i warzywnych. Do tego same bułeczki również przybierają różne kształty. Zdecydowanie jedno z najciekawszych i najsmaczniejszych otwarć ostatnich miesięcy. Zamawiać można bezpośrednio w lokalu lub przez dostawców: pyszne.pl albo glodny.pl.

FACEBOOK

SZEWSKA 20

571 920 988


2. ObokPozostajemy w azjatyckim klimacie. Obok to w zasadzie nie całkiem nowy lokal, a koncept właścicieli SPOT. Działają w tym samym budynku i mają wspólną kuchnię. Stąd też nazwa. Domeną Obok są mini burgery (pakowane po dwa w zestawie) we wspomnianym azjatyckim wydaniu. Uwaga! Wersja wegańska z boczniakami to obłęd. Próbowałem też kaczki - tu też polecanie. Dowozy organizują sami. 

FACEBOOK

DOLNA WILDA 87

61 835 88 40

3.Kimchiken"Czy wasze kurczaki są naprawdę dobre?" - pytanie podpowiada messenger po odwiedzeniu profilu tej jeżyckiej świeżynki. Tak, są! Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że my poznaniacy kochamy Azję? Kimchiken robi kurczaka w stylu koreańskim, a w zanadrzu ma jeszcze kilka innych kulinarnych niespodzianek z dalekiego Wschodu. Za projekt odpowiadają obcykani w temacie ludzie - to właściciele działającego od prawie dwóch lat Min's Table. 

FACEBOOK

KRASZEWSKIEGO 14

666 325 380


4.Tajski Box
Dobrze widzicie - jesteśmy nadal w Azji. Co prawda tylko kulinarnie, ale to już spora przepustka do ożywienia ospałych zimą kubków smakowych. Technicznie, nie opuszczamy Jeżyc. Tajski Box, jak sama nazwa wskazuje, robi powszechnie zwaną "chińszczyznę" w pudełkach. Dobre na szybki głód. Dowożą przez wspomniane wcześniej platformy (oraz Wolta), często organizują miłe dla portfela promocje. 

FACEBOOK

PRUSA 18

576 862 001

5. Może
A może by tak szklaneczkę ginu? To zdecydowanie jeden z najoryginalniejszych konceptów ostatniego roku w Poznaniu. Działający na Wildzie Może to drugi w Polsce lokal poświęcony w całości degustacji ginu. W ofercie jest również tapas a wkrótce mają pojawić się śniadania. Hiszpański klimat, ogromna i zaraźliwa wiedza właścicieli (obecnie prowadzą szkolenia, na które można się zapisać) i pełen bar. Tak, tak, tak. 

FACEBOOK

WIERZBIĘCICE 25

665 451 656

6. BeeforeBardziej w mieście się nie da. Beefore to tak naprawdę drugi lokal o tej samej nazwie. Pierwszy działa w Mosinie, drugi otworzył się w grudniu w Poznaniu. Mają krótkie menu z kuchnią europejską. Zamówiłem na wynos gulasz po burgundzku i sałatkę Cezar. Porcje duże, jedzenie bardzo dobre. Warto dać im szansę. Znajdziecie ich na pyszne.pl i glodny.pl

FACEBOOK

ŚW. MARCIN 61

577 520 023

7. Frontiera na Kwiatowej


Trzeci lokal Frontiery w Poznaniu. Na Kwiatowej, podobnie jak w starszym punkcie na Ratajczaka, serwuje się pizzę napolitanę w stylu canotto. Oznacza to wyrośnięte, pulchne brzegi pokryte charakterystyczną "panterką" oraz mokry środek. Uwielbiam. Dla mnie osobiście - zdecydowane podium pizzy w Poznaniu. 

FACEBOOK

KWIATOWA 2

797 196 201


8. FrentzzaI na koniec - akcent dla tych, co preferują pizzę w roślinnym wydaniu. Frentzza to sieciówka i działają na terenie kilku polskich miast. Od zimy działają również na Świętym Marcinie. Robią pizzę dla wegan, którzy tęsknią za smakiem mięsa na pizzy. Roślinne salami, szynka czy "kurczak" - od wyboru do koloru. Ja raczej spasuję, ale grupa odbiorców jest jasno określona. Dlatego tu o tym wspominam. 

FACEBOOK

ŚW. MARCIN 63

515 402 224


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Gdzie zjeść w Poznaniu?

Pierwszy albo drugi raz w Poznaniu? Dla ułatwienia wyboru restauracji przygotowałem poniższe zestawienie. To dziesięć zgoła różny...