niedziela, 16 maja 2021

Nowe restauracje w Poznaniu - maj 2021Sezon ogródkowy został wczoraj oficjalnie otwarty. Za dwa tygodnie natomiast restauracje otwierają się pełną parą - oczywiście z zachowaniem obowiązujących ograniczeń sanitarnych. Czy jest zatem światełko w tunelu, że jeszcze chwila i wrócimy do normalności? Oby. Tymczasem, Poznań nie zwalnia pod kątem kulinarnych nowości. Oto lista najświeższych lokali w mieście. Które z nich już znacie?

1. GRONO
Lokal w samym sercu miasta, bo na Świętym Marcinie. Serwują jedzenie inspirowane Bliskim Wschodem, ale z lekkim twistem. Dania podawane są tak, by można się nimi łatwo dzielić z towarzyszami. Równorzędnie ważne są wina, których jest tu całkiem spory wybór - od lokalnych, polskich gatunków na tych z kija skończywszy. 

FACEBOOK

ŚWIĘTY MARCIN 49

781 438 103


2. SZAGÓWKA I KLUSKA
Przenosimy się na Jeżyce, gdzie od miesiąca działa Szagówka i Kluska. Domowa, rodzinna kuchnia (lokal prowadzą dwie siostry) obejmuje takie specjały jak tytułowe szagówki (dla osób spoza Poznania - to kopytka cięte na szagę), pierogi leniwe, schabowego z podsmażaną kapustą czy pieczeń z pyrami. Codziennie pojawia się coś nowego na lunch. 

FACEBOOK

JACKOWSKIEGO 37

730 736 717


3. ŻURAW
Pozostajemy na Jeżycach, gdzie na Żurawiej wyrósł przed kilkoma tygodniami nowy lokal. Ich specjalność to nietuzinkowe kanapki na bogato. I mówiąc na bogato, wcale nie przesadzam. Ktoś pod moją recenzją ich kanapki na instagramie skomentował, że nareszcie doczekaliśmy się w Poznaniu bezmięsnego pornfood'u z kilogramem ciągnącego się sera. I niech to będzie najlepsze podsumowanie. A jak coś - mięsne wersje też mają. 

FACEBOOK

ŻURAWIA 14

515 376 826


4. TEL AVIV URBAN FOOD


W 100% wegańska knajpa specjalizująca się w przysmakach Bliskiego Wschodu. Lokal należy do warszawskiej sieci gastronomicznej. Poznański oddział jest ich najnowszym dzieckiem. 

FACEBOOK

MARCELIŃSKA 90

795 753 399


5. IN by Splawski


To miejsce, które na redefiniuje pojęcie bistra. Jednoosobowa restauracja (choć pewnie wraz z otwarciem gastronomii to się zmieni) prowadzona przez charyzmatycznego gościa, który robi z gotowania swoisty performance. Kuchnia Spławskiego to luźny fine dining - dania są sezonowe i nieprzekombinowane, choć każde z nich zawiera jeden nietuzinkowy akcent. Gotowanie odbywa się na oczach gości.

FACEBOOK

RATAJCZAKA 32

577 005 697


6. LAFFA BAKERY
Jeden wyjątek w tym zestawieniu, bo Laffa to nie restauracja a piekarnia. Warto dać im szansę, bo pieką naprawdę dobrze - od klasycznych chlebów, przez wypieki z ciasta francuskiego, na bliskowschodnich chlebkach laffa skończywszy. Są wyposażeniu w tradycyjny gruziński piec. Działają w okolicy Areny. 

FACEBOOK

WOJSKOWA 3C

578 971 995


7. ŚWIATŁOCIEŃ

Zdjęcie restauracji

I na koniec najświeższy nabytek - bo działający ledwie od wczoraj. Odwiedzić jeszcze nie zdążyłem, ale piszę zawczasu, bo zapowiada się bardzo ciekawie. To koktajlbar połączony z europejską restauracją. W karcie przykładowo mają tatara, chłodnik, ravioli, kacze udko... Po wizycie obiecuję zdać relację. 


FACEBOOK

ZWIERZYNIECKA 30/31

797 983 228

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Gdzie zjeść w Poznaniu?

Pierwszy albo drugi raz w Poznaniu? Dla ułatwienia wyboru restauracji przygotowałem poniższe zestawienie. To dziesięć zgoła różny...